Mobilní aplikace

Mobilní aplikace jsou v principu podobné aplikacím pro PC. Pro běh využívají lokální prostředky mobilního zařízení (mobil, tablet, hodinky). Data však mohou mít uložena na serveru v internetu. Hlavním rozdílem, z pohledu uživatele oproti aplikacím pro PC, je uživatelské rozhraní. Musí být přizpůsobeno menšímu displayi zařízení, změnám orientace zařízení. Již při návrhu je nutné uživatelské rozhraní vytvořit co nejpřehlednější a co nejpochopitelnější. Není zde místo pro obsáhlé nápovědy a vysvětlování funkcí aplikace. Uživatelé se potřebují dostat k požadované funkcionalitě co nejrychleji s minimem úkonů.

Dlouhou dobu bylo nutné vyvíjet mobilní aplikace pro každou z existujících platforem zvlášť. Vývoj se tak velmi prodražoval, protože na trhu byly tři hlavní hráči Google s Androidem, Apple s iOS a Microsoft s Windows mobile. V současnosti (2017) se situace zjednodušuje, neboť Microsoft vyklízí pole s mobilními telefony. Co je však hlavní, existuje platforma Xamarin pro MS Visual Studio, na které je možné vyvíjet aplikace pro Android i iOS s maximem společných prvků. Vývojáři tak mají k dispozici jedinečný nástroj a možnost vývoje pro obě hlavní platformy najednou.

 

Na čem pracujeme?

Mobilní klienti

Realizace: 2017
Platforma: Android, iOS
Jazyk a prostředí: C#, Xamarin

Jde o aplikaci, propojenou s webem https://klienti.cz , v mobilním zařízení budete moci pracovat s fakturami, zakázkami, helpdeskem, skladem tak jako na samotném webu https://klienti.cz

 

Výroba

Realizace: 2017
Platforma: Android
Jazyk a prostředí: C#, Xamarin

Pro významného klienta připravujeme aplikaci pro kontrolu vyrobených kusů a kontrolu práce jednotlivých směn.

Renča Halászová - fotoateliér v Kopřivnici