Aplikace pro PC a Mac

Aplikace pro PC vytváříme už od roku 1998. Začali jsme tehdy ještě v prostředí MS-DOS a prošli přes Windows 95, 98, 2000, XP až po Windows 10. Pro Windows programujeme v #C pro .NET a ve Visual FoxPro 9.0 . Pro OSX vyvíjíme v Xcode a ve Swift 4.

Aplikace pro PC využívají především prostředků počítače, na kterém jsou spouštěny. Data mohou být ukládána jak lokálně, přímo na počítači, tak na nějakém PC/serveru, který je dostupný v síti. V případě, že jsou data uložena na serveru, může být aplikace napsána tak, že s daty může pracovat více uživatelů najednou. Výhodou oproti webovým aplikacím je, že program pro PC nepotřebuje nutně ke svému běhu aktivní připojení k internetu. Další výhodou může, v některých případech být, že jsou data uložena jen na PC, z kterého se program spouští. Z hlediska bezpečnosti to může být v některých případech lepší varianta, než mít data dostupná na síti. Na druhou stranu je nutno řešit individuálně zálohování dat.

 

A co je již za námi?

2HCS Fakturace 2,3 a 4

Období: 2004 – 2018
Počet uživatelů: >2800
Jazyk a prostředí: Visual FoxPro 9.0
Platforma: Windows
Web: https://faktury.cz

Jednoduchý a schopný program pro vytváření faktur, evidenci pokladny, přijatých faktur, skladu, zakázek, nabídek, objednávek.

Vývoj probíhá neustále již od roku 2004, kdy byla aplikace vytvořena ještě ve Visual FoxPro 6.0. Tehdy šlo o jednoduchou aplikaci pro vytváření faktur, postupem času jsme podle požadavků klientů přidávali další a další funkce až jsme se dostali k současné verzi 4, která podporuje EET, QR kódy, umí pracovat se sklady, pokladními zásuvkami, komunikuje s eshopy. Dokáže také pracovat v lokální síti a má řešeny přístupové práva pro jednotlivé uživatele.

Kniha jízd 2HCS

Období: 2008 – 2012
Počet uživatelů: 300
Jazyk a prostředí: Visual FoxPro 9.0
Platforma: Windows
Web: http://knihajizd1.cz

Program pro evidenci vozidel firmy. Je určen pro neomezený počet vozidel v rámci jedné firmy. Pro každé vozidlo je možné zapisovat knihu jízd, tankování, vést deník vozidla. K jednotlivým jízdám je možné tisknout cestovní příkazy. Program umí počítat i cestovní náhrady. Do programu jsou implementovány mapové podklady, takže umí i plánovat trasu nebo spočítat vzdálenost mezi startem a cílem. Bohužel mapové podklady zatím stále nejsou aktualizovány, nepodařilo se dojednat vhodné podmínky s vlastníky práv.

2HCS Majetek v.2

Období: 2003-2018
Počet uživatelů: 100
Jazyk a prostředí: Visual FoxPro 9.0
Platforma: Windows
Web: http://www.odpisy.cz

Program slouží pro evidenci majetku firmy a hlavně pro výpočty daňových a účetních odpisů. Umí si poradit s vícenásobným technickým zhodnocením i vyřazením majetku. Umí také přerušení odpisů, změnu účetních i daňových odpisů. Obsahuje množství výstupních sestav pro zaúčtování vypočtených odpisů. Obsahuje modul pro fyzickou inventarizaci majetku ve spolupráci s čtečkou čárového kódu.

ODT 2

Období: 2011 – 2018
Počet uživatelů: Zakázkový vývoj, 10 uživatelů
Jazyk a prostředí: C#, .NET 4.0 Visual Studio 2010 – 2015, MySQL 5
Platforma: Windows

Aplikace byla vyvinuta pro významného klienta, společnost IS STAR s.r.o. a slouží k evidenci dýchacích přístrojů a jejich výpůjček zaměstnancům. Vzhledem k tomu, že jde o oblast s možnými riziky na zdraví a životě, je nutná naprostá spolehlivost hlídání revizí, kontrol a přítomnosti přístrojů na daných stavbách. Zajímavostí je, že při vývoji jsme museli respektovat původní aplikaci a její datový model postavený na Oracle. Jedním z požadavků klienta bylo zachování celé historie dat i v novém programu, proto jsme prováděli import vlastním převodním programem z Oracle na MySQL.

FDA

Období: 2013
Počet uživatelů: Zakázkový vývoj, 10 uživatelů
Jazyk a prostředí: C#, .NET 4.0 Visual Studio 2010, SQLite
Platforma: Windows

Dalšímu z našich významných klientů, společnosti LAC s.r.o., jsme na zakázku vyvinuli program pro analýzu měření vlastností jimi vyráběných pecí. Program načítá vstupní data z dataloggeru, obsluha je v grafu zpracuje a výsledkem je protokol měření, který ukazuje mimo jiné i úspory, které daný typ pece klientovi přinese.

Revize

Období: 2012
Počet uživatelů: Zakázkový vývoj, 3 uživatelé
Jazyk a prostředí: C#, .NET 4.0 Visual Studio 2010, SQLite
Platforma: Windows

Aplikace pro zpracování revizí elektrozařízení. Seznamy zařízení jsou importovány z XLS souborů a v programu pak dále zpracovávány. Program hlídá termíny pro další revize.

Lis

Období: 2011 – 2018
Počet uživatelů: Zakázkový vývoj, 5 uživatelů
Jazyk a prostředí: Visual FoxPro 9.0
Platforma: Windows

Pro našeho VIP zákazníka, firmu Precistec s.r.o. jsme zpracovali program, který načítá data z lisů a dále je uchovává. Součástí aplikace je i evidence směn, kam se jednotliví uživatelé přihlašují a potvrzují vyrobené kusy načtené programem.

Scomm

Období: 20013
Počet uživatelů: Zakázkový vývoj, 3 uživatelé
Jazyk a prostředí: Visual FoxPro 9.0
Platforma: Windows

Malý program, který komunikuje přes sériový port s výrobními stroj (frézy, soustruhy apod..) a nahrává resp. stahuje programy z těchto strojů.

Pujcky

Období: 2010
Počet uživatelů: Zakázový vývoj, 1 uživatel
Jazyk a prostředí: Visual FoxPro 9.0
Platforma: Windows

Evidence dlužníků a jejich půjček pro malého poskytovatele úvěrů.

Kontroly a revize

Období: 2005
Počet uživatelů: Zakázkový vývoj, 1 uživatel
Jazyk a prostředí: Visual FoxPro 9.0
Platforma: Windows

Pro jednu z lokální realitních kanceláří jsme vytvořili program pro hlídání termínů kontrol a revizí komínů, elektroinstalace, plynoinstalace

Pandorák

Období: 2012
Počet uživatelů: Vývoj zdarma pro komunitu, počet uživatelů neznámý
Jazyk a prostředí: Visual FoxPro 9.0
Platforma: Windows

Program slouží pro snadnější vyhledávání témat z online diskusní skupiny uživatelů FoxPro  na serveru www.pandora.cz . Vytvořili jsme automat, který procházel veškerá vlákna diskusní skupiny a jejich obsah stahoval a ukládl do lokální databáze (parsováním HTML kódu). Původně měl program, i stažená data, sloužit jen jako pomocník při hledání, ale pak diskusní server www.pandora.cz  ukončil činnost (v roce 2013) a databáze našeho programu se stala jediným místem kde lze najít diskuse z původního serveru.

Renča Halászová - fotoateliér v Kopřivnici